Fysio Amsterdam Oost

Fysiotherapie in Amsterdam Oost: herstellen bij de OosterGym

Loop jij rond met een hardnekkige sportblessure of zorgen rug- en nekklachten ervoor dat je niet voluit kan leven? Bij de OosterGym kan ook jij terecht om op een ideale manier te herstellen en te werken aan jouw welzijn. Bij de OosterGym werken wij samen met Kirchoff Fysio, met meer dan 35 jaar ervaring een uitstekende fysio om jou de perfecte ondersteuning te bieden. Zonder wachtlijsten en met contracten met alle zorgverzekeraars kan jij direct met een Kirchoff fysio aan de slag met jouw herstel.

Ik ben sneller dan ik had verwacht hersteld van mijn knie problemen. En de OosterGym is echt een fijne plek, ik sport er twee jaar later nog steeds!

OosterGym lid

Fysio en Gym

Het grootste voordeel van een traject bij een van onze fysiotherapeuten is het feit dat je ook toegang hebt tot alle faciliteiten van de OosterGym. Tijdens jouw behandeltraject, waarbij je bijvoorbeeld een afspraak per week hebt, kan je op de andere dagen onbeperkt gebruik maken van alles wat de OosterGym te bieden heeft, groepslessen, wellness, pilates en meer. Dit betekent dat je niet alleen op de behandeltafel werkt aan jouw herstel, maar direct de zaal in kan om je technieken te corrigeren en je belastbaarheid verder te vergroten.

Personal trainer Amsterdam
Fysio Amsterdam Oost

Specialisaties van onze fysio’s

Het streven is altijd 100% functieherstel, maar geen enkele persoon is hetzelfde. Wij werken met de los maken, lang maken, sterk maken methode. Als gewrichten en pezen niet goed kunnen bewegen krijgen mensen vaak problemen in de spieren eromheen. We beginnen met een uitgebreid onderzoek waarbij we niet alleen kijken naar de klacht zelf. We bekijken samen alle relevante omstandigheden waarbij we kijken naar de gehele keten. Heb jij bijvoorbeeld problemen in de heup? Dan kijken we ook altijd naar de lage rug, bekken, knieën, enkels én tenen.

Dit vind je ook in de OosterGym

Spinning

Fitness

De behandelmethode bij onze fysio in Amsterdam Oost

Na het onderzoek weet jij precies:

  • Welke blessure je hebt,
  • Wat de oorzaak is,
  • Hoe lang het herstel ongeveer zal duren,
  • Welke activiteiten je moet vermijden en welke juist helpen met herstel, én
  • Hoe jouw behandeling eruit zal zien.

 

Fase 1: Losmaken

De eerste stap is het mobiliseren van de gewrichten rond de klacht. Gewrichten die niet soepel kunnen bewegen zorgen dat de spieren daaromheen moeten compenseren of niet goed geactiveerd kunnen worden. De hele keten van spieren wordt losgemaakt met diepte-massage.

In deze fase worden deze behandeltechnieken toegepast:

  • Littekenweefsel en spieren activeren en mobiliseren met dieptemassage,
  • Gewricht-specifieke oefeningen,
  • Dry needling of medical tape,
  • Aanpassen levensstijl tijdens de behandeling,
  • Advies over levensstijl voor na jouw behandeling.

Fase 2: Lang maken

Als de betrokken gewrichten en spieren los gemaakt zijn, beginnen we met de volgende fase: mobiliserende oefeningen en rekoefeningen voor de hele betrokken keten. Met deze oefeningen, uitgevoerd onder persoonlijke begeleiding, zorgen we dat de betrokken spieren en gewrichten los blijven. Bovendien werk je in deze fase aan het herstellen van balans en symmetrische mobiliteit en kracht. Als men langer met een blessure rondgelopen heeft zien we vaak dat er een disbalans ontstaat in flexibiliteit of kracht tussen antagonistische spieren. Op deze manier voorkom je ook compensatieblessures op de lange termijn.

Fase 3: Sterk maken

In de loop van fase 2 merken we vaak dat de klachten van mensen gaan afnemen en het herstel steeds duidelijker wordt. Om te zorgen dat dit effect nog groter wordt, en om jou voor te bereiden op een 100% functioneel hersteld leven voor de lange termijn gaan we dan met fase 3 aan de slag: het sterker maken van de betrokken spieren en gewrichten. In deze fase doen we samen oefeningen ter verbetering van jouw coördinatie, stabiliteit, conditie én kracht. Hiermee krijg jij steeds meer vertrouwen in het betrokken lichaamsdeel, wordt je steeds sterker en voorkom je dat de klachten weer terugkomen. Hierbij is het doel volledig pijnvrij en 100% functioneel worden.

Onze fysiotherapeuten in Amsterdam Oost

Brigitte Veeken is fysiotherapeut in onze OosterGym. Zij werkt al vier jaar met veel passie om mensen weer pijnvrij te laten bewegen en leven. In de behandelkamer werkt ze veel met dry needling en deep tissue massage om spierklachten gericht aan te pakken. Bovendien werkt ze graag 1 op 1 met mensen in de zaal om te werken aan mobiliteit en kracht. Op dit moment is ze met een aanvullende specialisatie bezig: bekkenfysiotherapie, zodat ze nog gerichter kan werken aan bekkenpijn en bekkenbodemproblematiek.

Brigitte vindt het heel belangrijk om echt te zorgen voor een mensgerichte behandeling en neemt daarom altijd echt de tijd om iemand te leren kennen voor aan de behandeling te beginnen.

Korte antwoorden op de meestgestelde vragen over:

De OosterGym

Jazeker! Bij OosterGym geloven we dat je moet kunnen uitproberen of de OosterGym bij jou past. Daarom bieden we altijd een gratis proefweek aan. Je kan aan het eind van de week besluiten om geen lid van de OosterGym te worden, en je zit dan nergens aan vast. Kom jij bij ons sporten? Vraag vandaag jouw gratis proefweek aan!

Een lidmaatschap bij de OosterGym kost tussen de €42,50 en €60,50 per maand, afhankelijk de periode waarvoor jij je inschrijft. Check ook onze tarieven. Wist je dat alle faciliteiten en activiteiten bij de OosterGym gewoon inbegrepen zijn in de prijs? Je kan met jouw lidmaatschap onbeperkt meedoen met alle groepslessen, gebruik maken van de sauna, etc.

Het is bij de OosterGym verplicht om een handdoek te gebruiken tijdens het sporten, zo houden we de apparatuur en de sportschool schoon zodat iedereen lekker kan sporten.
Natuurlijk! Bij de OosterGym kan je gewoon douchen. Jouw spullen berg je tijdens je sportsessie gewoon op in een kluisje in de kleedkamer.

Bij de OosterGym hebben wij 7 parkeerplekken die voor leden gratis te gebruiken zijn, je haalt hiervoor een gratis pasje op bij een van onze collega’s achter de balie. Zijn de gratis parkeerplekken allemaal bezet? Dan is er in onze wijk van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 17.00 uur betaald parkeren, je betaalt dan €5 per uur. Woon jij dicht in de buurt? We hebben onbeperkt plek voor fietsen voor de deur.

Jazeker! Ben jij iemand die voor het eerst naar een sportschool gaat? Dan kan je gezellig met een vriend bij ons beginnen, we hebben alle apparatuur in huis om op een fijne en veilige manier te beginnen met fitness. Onze collega’s helpen je graag op weg met een beetje 1-op-1 begeleiding of tijdens een van onze groepslessen. Heb je behoefte aan extra persoonlijke begeleiding? Dan is personal training misschien wel iets voor jou!

Bij de OosterGym sporten we samen, dat is onze slogan. Bij de OosterGym sporten mensen van alle leeftijden gezellig naast elkaar. Wij hebben groepslessen waar de gemiddelde deelnemer met pensioen is, en groepslessen waar de gemiddelde persoon nog niet klaar is met de middelbare school. Sporten is leuk en gezond, ongeacht leeftijd of geslacht. Kom jij meedoen?

Uiteraard zijn er kleedkamers en douches aanwezig, er zijn ook kluisjes voor jouw bezittingen die je gratis mag gebruiken.

Wist jij dat de OosterGym ook een sauna heeft? De toegang tot onze wellness is inbegrepen in jouw abonnement dus ook gratis.

Als je een abonnement hebt bij de OosterGym en wil meedoen met een van de groepslessen, dan meld jij je daarvoor online aan. Je krijgt een eigen account in onze app. Hoe dit precies werkt leggen we aan je uit bij jouw rondleiding. Ben je al lid maar wil je een keer meedoen met een groepsles? Meld je dan even bij de balie dan helpt onze collega je op weg.
We zijn gevestigd op de begane grond en de eerste verdieping, je kan dus gewoon sporten bij de OosterGym als je een fysieke beperking hebt. De eerste verdieping is bereikbaar met een lift.

Heb jij behoefte aan hulp of advies bij het sporten met een beperking? Wij denken graag met je mee. Plan vandaag een rondleiding in, dan kijken we samen naar jouw mogelijkheden.

Vanaf Amstelstation ben je met bus 37 binnen 6 minuten bij de OosterGym, uitstappen bij halte James Wattstraat, deze bus rijdt elke 10 minuten. Als je een OV-fiets, of je eigen fiets, pakt ben je binnen 4 minuten bij de OosterGym. Vanaf station Science Park is het 9 minuten fietsen naar de OosterGym. Met bus 40 ben je vanaf Science Park in totaal 14 minuten onderweg naar de OosterGym.

Stel niet langer uit en zet de 1e stap naar je fittere en gezondere leefstijl